Lopato-rýč, odkud se tu vzal?

Zveřejnil Miro Grman dne

Lopato - Rýč 2v1 nebo Americká rýlovací lopata, je v Evropě stále populárnější. Díky špičatému tvaru je ideální pro kopání a rýlování zároveň.

Vrchní zakřivení lopato-rýli chrání podrážky bot. Husí krk lopaty poskytuje dostatek prostoru k použití jako lopaty. Navzdory kované pevné čepeli je lopato-rýl velmi lehký a praktický.

Při výběru správné rýčové lopaty je důležitý také úhel zakřivení krku. Kvůli zakřivenému krku se lopata nazývá také lopata s husím krkem. Husí krk lopaty Truper nabízí optimální úhel na kopání a rýlování (sekání) zároveň.

Edice lopaty TRU PRO je k dispozici s rukojetí ze skleněných vláken nebo edice T-2000 a CLASSIC s rukojetí ze severoamerického jasanu. Čepel lopaty je speciálně tvrzená a proto velmi robustní. Díky dlouholetým zkušenostem může TRUPER zaručit nejvyšší kvalitu lopat.

Model TRU-PRO rukojeti ze skleněných vláken má uprostřed rukojeti plastový kryt, který chrání vaše ruce. Na konci rukojeti je speciální rukojeť. To zajišťuje pohodlí a dobrou manipulaci.

Odkud vlastně pochází lopato-rýč ?

Lopatoryl se do Evropy původně dostal přes americké ozbrojené síly. V Americe je tento tvar lopaty s husím krkem znám už nějakou dobu. Zahrádkáři, kteří pracovali na americké základně, poznali a ocenili lopatu s husím krkem. Když byly jednotky staženy, vojenské zásoby se často prodávaly obchodníkům, kteří je pak prodali dál. Takže lopata brzy zaujala pevné místo mezi farmáři, ale ze začátku bylo těžké ji sehnat.

Použití lopato-rýli .

Lopata se nevyužívá jen ve stavebnictví k terénním úpravám. Přednosti skvělé lopaty přesvědčí také v soukromé zahradě. Protože nyní můžete kopat i rýlovat jednou lopatou (lopato-rýčem). Přestože má rýč téměř každá domácnost se zahradou, takový nástroj si musíte pořídit. Lopata s rýčem je ideální pro jakékoli kopací práce v zahradě. Každý, kdo potřebuje vykopat novou a další jámu, je rád, že má dobré nářadí. Výhody přesvědčí každého zahradníka již při prvním použití. Lopata s rýčem je ideální pro jakoukoli práci v zahradě nebo na stavbě. Lopata TRUPER je dostupná is uzavřenými zády. To je výhodné zejména při práci ve vlhkém prostředí. Takže žádná půda nemůže uvíznout v prohlubni na zadní straně lopaty

Více modelů lopato-rýlů naleznete v našem eshopu : https://zahradnypomocnik.cz/cs/collections/ryle-lopatoryle-stychare-rylovací-vidly-skládací-ryle-truper


Sdílet tento příspěvek← Starší příspěvek

cs